Haber

Bakan Özhaseki’den 11 il sakinine ‘yağmur’ uyarısı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yarın akşama kadar görülecek yağışlara karşı 11 ili uyardı.

Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu şehirlerde yaşayanlardan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün “http://mgm.gov.tr” internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından alınan anlık hava durumu bilgilerini dikkate almalarını istedi. “Meteorolojinin Sesi Radyosu” ve mobil uygulamalar. :

“İstanbul ve Kırklareli’de yaşanan şiddetli yağış ve su baskınlarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz; Vatandaşlarımızın http://mgm.gov.tr ​​internet sitesinden, Meteorolojinin Sesi Radyosu’ndan, sosyal medya hesaplarından ve taşınabilir uygulamalardan verdiğimiz anlık hava durumu bilgilerini dikkate alması esastır.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarın akşama kadar yapılan son değerlendirmelere göre;

– Trabzon’un doğusunda,

– Rize ili genelinde,

– Artvin’in sahil ilçeleri,

– Kütahya,

– Uşak,

– Balıkesir çevresi,

– Manisa’nın kuzeydoğusunda,

-Bursa’nın güneyinde,

– Çanakkale’nin doğusunda,

– Afyonkarahisar’ın kuzeyi ile

-Eskişehir civarı Beklenen yerel kuvvetli sağanak yağış nedeniyle yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı rica ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu