Ekonomi

Balık Fiyatları Fırtına Sonrası Düştü

Geçtiğimiz hafta denizleri etkileyen fırtına sona erdi. Balık tezgahlarının çeşitliliği arttı, fiyatlar düştü.

Geçtiğimiz hafta Marmara’yı etkileyen fırtına sona erdi. Denize açılan balıkçılar bol miktarda yiyecekle geri döndü. İstanbul’da balık tezgahları çok fazla olmasa da çeşitlerin fazla olduğu görüldü. Fiyatlar da geçen haftaya göre düştü. Karaköy Balıkçılar Çarşısı’nda hamsi 150 liraya, istavrit 150 liraya, çipura tanesi 100 liraya, levrek kilosu 100 liraya, somon balığı kilosu 150 liradan satılıyor.

Balıkçı Mustafa Sancaktaroğlu, balık fiyatlarının geçen haftaya göre düştüğünü belirterek, “Fiyatlar geçen haftaya göre normale döndü. Vatandaşlar en çok istavrit ve hamsiyi talep ediyor. Tezgahtaki en ucuz balıklar ise istavrit ve hamsi. Balık bollaşırsa fiyatların düşeceğini umuyorum.”

Balıkçı Samet Balyemez, fırtınanın olmadığı zamanlarda balık çeşitliliğinin mevcut olduğunu söyledi. “Hamsi geçen hafta 200 liraydı, bugün 150 lira. Fırtına olmayınca balık bollaşıyor. Havaların normalleşmesi fiyatlara da yansıyor. Geçen haftaya göre fiyatlarda düşüş var. Her türlü balık tezgahlarda balık var. Bu sene tezgahlarda palamut görünmüyor. Geçen hafta balık bol oldu.” “Bu sene palamut çok oldu. Bu sene en çok bulunan balıklar hamsi ve istavrit oldu” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu