Ekonomi

Coinbase’in üçüncü çeyrek geliri, işlem hacmindeki düşüşe rağmen beklentileri aştı

Kripto para borsası Coinbase (NASDAQ: MADENİ PARA) Perşembe günü, üst üste ikinci çeyrekte işlem hacimlerinde düşüş görülmesine rağmen üçüncü çeyrek kazançlarının analist tahminlerini aştığını bildirdi.

Borsanın üçüncü çeyrekteki işlem hacmi, bir önceki yılın aynı döneminde bildirilen 26 milyar dolara kıyasla önemli bir düşüşle 11 milyar dolar olarak bildirildi. Bu düşüş, 30 Haziran’da sona eren önceki çeyrekte gözlemlenen benzer bir düşüş eğilimini yansıtıyor.

LSEG bilgilerine göre Coinbase’in 30 Eylül’de sona eren üç aylık toplam geliri, analistlerin 653,19 milyon dolarlık iddialarını aşarak 674,1 milyon dolar oldu. Beklenenden daha iyi bir gelir elde edilmesine rağmen, sonuçların açıklanmasının ardından şirketin hisseleri uzun sürelerde %2 düştü.

Bu yıl kripto para birimlerine yönelik ciddi yatırımcı hissiyatı, 2022’de sektörden bir trilyon dolardan fazla paranın çekilmesiyle sonuçlanan bir dizi yüksek profilli çöküşten etkilendi.

Coinbase şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) hukuki zorluklarıyla uğraşıyor. SEC, Haziran ayında Coinbase ve rakibi Binance’e karşı bir dava açmıştı ve her ikisini de menkul kıymet olarak kabul edilen en az 13 kripto varlığını düzenleyiciye kaydetmeden alıp satmakla suçlamıştı. Her iki borsa da bu iddiaları reddetti.

Coinbase’in daha önceki faiz başvurusu sırasında Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, şirketin davayı kazanacağına olan inancını dile getirmişti. Bu hukuki mücadelenin sonucunun borsanın gelecekteki operasyonları ve daha geniş kripto para piyasası üzerinde önemli etkileri olabilir.

InvestingPro İçgörüleri

InvestingPro bilgileri, Coinbase’in (NASDAQ:COIN) 2023’ün 2. çeyreği itibarıyla 20,07 milyar ABD doları piyasa değerine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Şirketin F/K oranı -15,12, bu da şu anda kârlı olmadığını gösteriyor. Ayrıca gelir artışı, 2023 yılının 2. çeyreğine kadar son on iki ayda %55,34 oranında düşüşle düşüş eğiliminde.

InvestingPro Tips, şirketin hisse senedi fiyat hareketlerinin oldukça değişken olduğunu ve bunun da kripto para piyasasındaki son dalgalanmalarla uyumlu olduğunu öne sürüyor. Bu oynaklığa rağmen son altı ayda büyük bir fiyat artışı yaşandı ve bu da iyileşmenin bir göstergesi. Ancak şirketin bu yıl kârlı olmasının beklenmediğini ve son on iki ayda da kârlı olmadığını belirtmekte fayda var.

Daha fazla bilgi ve ipucu için InvestingPro’nun Coinbase’in performansına ve beklentilerine göre uyarlanmış 5’ten fazla ipucu içeren ek tekliflerini keşfetmeyi düşünün.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

yesilli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu