Takım

Darüşşafaka Robot Takımları başarıya doyamadı

Darüşşafaka Lisesi öğrencileri Robotex Uluslararası Ulusal Turnuvası’nda “Labirent Çözen Robot” kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken; “İskandinav Kızları İtfaiyecilik” ve “Hızlı Çizgi İzleyen Robot” kategorilerinde Türkiye 3.’sü; Darüşşafaka Ortaokulu Robotik Takımı robot performansları, robot tasarımları ve geliştirdikleri yenilikçi projelerle 2. İstanbul Ortaokulları Yerel Turnuvasında birincilik ödülünü aldı.

Darüşşafaka Lisesi öğrencileri, dünyanın en büyük robotik yarışması Robotex International’ın 2023 turnuvasında üç farklı kategoride geliştirdikleri robotlarla yer aldı. Çocukların ve gençlerin bilime ve mühendisliğe ilgilerinin artmasına ve mühendislik alanlarında çalışmalarına öncülük eden Robotex International’ın bölgesel turnuvasında başarılı olan takımlar, 29 Nisan’da Antalya’da düzenlenen Ulusal Turnuvalara katılmaya hak kazandı. 30.

Antalya’da düzenlenen Ulusal Turnuva’da Labirent Çözen Robot kategorisinde Darüşşafakalı öğrenciler, geliştirdikleri robotlarla labirenti en hızlı şekilde çözerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. Öğrenciler ayrıca, kız öğrenciler için tasarlanan ve kız öğrencilerin mühendislik ve teknoloji becerilerini geliştirmelerini sağlamayı amaçlayan “İskandinav Kızları İçin Yangınla Mücadele” ve “Hızlı Çizgi İzleyen Robot” kategorilerinde de Türkiye 3.’sü oldu.

Darüşşafaka’lı tüm kadrolar, gösterdikleri başarı ile Kasım 2023’te Estonya’da yapılacak uluslararası turnuvaya bilet kazandı.

Panic At Dacka’da Darüşşafaka Ortaokulu Robot Takımı şampiyon oldu

Kendine güvenen, sorgulayan, toplumsal sorunlara grup olarak çözüm üretebilen gençler yetiştirmek amacıyla dünyanın 98 ülkesinde uygulanan FIRST LEGO League Challenge programının Türkiye ayağında II. Ortaokullar Yerel Turnuvasında Darüşşafaka Ortaokulu Robot Kulübü Panik At Dacka takımı ulusal şampiyonluk biletini kazandı. 29 Nisan’da düzenlenen yarışmada robot performansları, robot tasarımları ve geliştirdikleri yenilikçi projeleriyle 36 grup arasında birincilik ödülü kazanan Darüşşafaka Ortaokulu Robotik grubu, ulusal turnuvaya katılma şansı yakaladı.

sebinkarahisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu