Yaşam

Eski MasterChef yarışmacısı Pınar Tanar korku dolu anları anlattı: Kamyon şoförü öldürmeye çalıştı

TV8 ekranlarında yayınlanan ve heyet üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ile Danilo Zanna’nın yaptığı MasterChef Türkiye’nin başarılı yarışmacılarından Pınar Tanar, aracıyla seyir halindeyken geriden gelen bir kamyonun kendisini sıkıştırarak öldürmek istediğini öbür bir kamyon sürücüsünün de kendisini araçtan indirmeye çalıştığını söyledi.

“BİLEREK VE İSTEYEREK ÖLDÜRÜLMEYE ÇALIŞTIM”

MasterChef Türkiye 2021 takımında yer alan Tanar, canına kastedildiğini söylediği olayı toplumsal medya hesabından anlatarak İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne seslendi. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yaşadığı endişeyi anlatan Tanar, şu sözleri kullandı: “Bugün saat 20:20 civarında Şile otobanında bilerek ve isteyerek öldürülmeye çalışıldım. Üsküdar tarafında ben orta şeritte 60 km süratle giderken kırmızı büyük bir kamyon neredeyse art tamponuma değecek uzaklıkta bana daima selektör yaptı üstelik sağ ve sol şerit boş iken yaptı… Bense o sırada navigasyonu açmıştım ve frene bastım, sürat kesmeyen kamyon kornasına bastı ve süratle sağ şeridime geçip benim üzerime kırdı, bir mühlet o biçimde beni sol şeride at atmaya çalıştı.

“ŞOFÖR YANIMA GELİP BAĞIRMAYA BAŞLADI”

Benim direksiyon hakimiyetimi kaybedip ölmemi istedi, bense hem sağımdaki kamyon çarpmamak için büyük bir çaba gösterdim hem de aynadan sol şeridimdeki araçlara çarpmamak için büyük bir uğraş sarf ettim. Bunun tek bir açıklaması var: taammüden adam öldürmeye sebebiyet vermek. Kamyondan kurtulup sağ şeride geçtim ve durup dörtlülerimi yaktım. Kamyon da ardıma gelerek durmadan korna çaldı. Ben sürücünün inip gelmesini bekledim, asla sindiremeyeceği birine denk geldiğini bilmesini istedim. Gelir gelmez bana bağırıp çağırmaya başladı… Ben camımı yarım açıp duyabilmesi için yüksek sesle orta şeritte binek araç olarak yavaş gittiğimi, süratle gelerek selektör yaparak beni şeridimden çıkarmaya hakkı olmadığını ve beni öldürmeye çalıştığı için polise hesap vereceğini söyledim. “

“İKİ KAMYON SÜRÜCÜSÜ ARAÇTAN İNMEMİ İSTEDİ, KARAKOLA SÜRDÜM”

Başka bir kamyon sürücüsü de… Önüme kırdı, sürücü inerek bana dur işareti yaptı, beni aracımdan indirmek istedi kim bilir ne yapacaklardı, ben durmadım, direk karakola sürdüm, karakol kendi bölgeleri olmadığını, Dudullu Karakoluna gitmem gerektiğini söyledi. Ben bu işin peşini bırakmam. sesleniyorum, canımızı pazarda bulmadık, herkes kendini alikıran baş kesen sanıyor, cezalarını bulmaları için ne yapmam gerekiyorsa yaparım, kâfi artık yaşanmaz ve çekilmez hale geldi memleket! Bunun tek bir açıklaması var: o da verilmiş sadakamın olduğu! Allah’ın cezaları!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu