Haber

Haluk Levent açıklamasını gündeme getirdi: Ruhumuz için evler yapmaya karar verdik.

Maraş merkezli depremlerin ardından yaptığı yardımlarla gündemden düşmeyen AHBAP derneğinin kurucusu ve lideri Haluk Levent, birçok afet sonrasında olduğu gibi sık sık hedef gösterildi.

Bugün saat 22.00’de açıklama yapacağını açıklayan Levent, açıklamasını öne çıkardı.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Levent, “O kadar çok spekülasyon yapıldı ki herkes ama herkes toplanan bağışlara el konulacağını ve Kızılay’a veya Afad’a aktaracağımı yazıyor. Ben de yapayım dedim.” Açıklamamı erken yapın ki olay tırmanmasın.”

Levent, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Durumu açıklamadan önce şunu söyleyeyim. Sizin paranız benim onurumdur! Ben örgüte kimseye vermem! Vermem!
Kimse bana sormadı! Yüzbinlerce insan şu anda donarak evsiz kalıyor. İlk iş, TOKİ ile görüştüm. Acil konut inşa edeceğiz! Anlatacağım nokta şuydu: Son 2 gündür sahada bazı işgüzarların AHBAP faaliyetlerini aksatmaya çalıştıklarını gördük. Kırılma noktasına gelmiştik. Dünden beri ilgili mercilere şikayetimizi ilettik. Neyse ki, yetkililer olayı çözdü. Biz sahadayız. işteyiz Daha önce duyurduğumuz planları sıkı bir şekilde uygulayacağız. Bu bütçenin bir ölçüsü daha bağış olarak gelince acil eylem planımıza geçtik ve evleri yıkılan ruhlarımız için bir yuva yapmaya karar verdik! Bilginize ” (HABER MERKEZİ)

haberihsaniye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu