Haber

İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sanığa 1 yıl hapis

İSTANBUL’da 2020 yılında İstinye Dereiçi ile Kabataş arasında sefer yapan İETT otobüsünde mastürbasyon yaptığı iddiasıyla yargılanan Mehmet Rahmi Ö., 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Mehmet Rahmi Ö. Katılmadı. Duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

SAVCI 2 YILA KADAR HAPİS İSTEDİ

Duruşmada savcı mütalaasını verdi. Mütalaada müşteki Pınar Ç. otobüsün arka tarafında oturan sanık Mehmet Rahmi Ö. sıralardan birine oturmuş, bir süre sonra müştekiye bakmış ve cinsel organını teşhir etmeden oynamıştır. Sanık, deri hastalığına bağlı olarak böyle bir kaşınma hareketi yaşadığını söylemesine rağmen, müştekiye bakarak hareket ettiği belirtildi. Mütalaada ayrıca, müşteki Pınar Ç.’nin ‘cinsel taciz’ eyleminin ‘cinsel taciz’ fiilini kanıtlamak amacıyla telefonuyla kameraya çekildiği, bu nedenle sanık savunmasının sanıklardan kurtulmaya yönelik olduğu da belirtildi. Hata. Mütalaada sanık Mehmet Rahmi Ö. ‘cinsel taciz’ suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

MAHKEME 1 YILDIR Mütalaasının ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık Mehmet Rahmi Ö. ‘cinsel taciz’ hatasından 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, kararın açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verdi.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre Mehmet Rahmi Ö. cezalandırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu