Haber

Kaplan Harekatı’nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı son yolculuğuna uğurlandı

Kaplan Harekatı bölgesinde araç kazasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş (29), memleketi Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde gözyaşları ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş’in naaşı, Şırnak 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda düzenlenen uğurlama töreninin ardından uçakla memleketi Kütahya’ya getirildi. Şehit Özkardeş için Altıntaş ilçesine bağlı Gecek köyünde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Kütahya Valisi Musa Işın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Baş, AK Parti Kütahya milletvekilleri Adil Biçer ve İsmail Çağlar Bayırcı, Hava Özel Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Baş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü katıldı. Hakan Sıralı, Özkardeş’in aileleri ve yakınlarıyla birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan anne Necla Özkardeş, gözyaşları dökerek, “Anne ben seni böyle göndermedim” dedi. Teyzesi Neriman Özbay ise, “Teyzesinin kuzusu, onlardan biri. Teyzeyi buradan görüyor musun? Vatan uğruna fedakarlık yaptın, hamdolsun vatan için. Yerin gül bahçesi olsun.” Anneannenize, dedenize kavuşacaksınız. Onlar sevindi, biz üzüldük. Allah bize Muhammed’in sabrını versin. “Cuma günü buluştuk. ‘İyiyim teyzeciğim, görevdeyim’ dedin. Ben seni Allah’a bıraktım, Allah da seni aldı” dedi.

İl Müftüsü İrfan Açık tarafından kılınan cenaze namazının ardından şehit Özkardeş’in bir süre askerler tarafından taşınan naaşı daha sonra köylüler tarafından mezarlığa taşındı. Piyade Sözleşmeli Onbaşı Özkardeş’in naaşı gözyaşları ve dualarla toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu