Haber

Kayseri Erciyes’te plaj voleybolu için geri sayım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Snowboard, snowkite, kar voleybolu ve dağ bisikleti gibi branşlarda ilk kez ülkemizi dünya kupaları ve Avrupa kupaları ile tanıştıran Erciyes, uluslararası arenada da Türkiye’yi en uygun haliyle temsil etmeye devam ediyor.

Başkan Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dünya trendlerini Türkiye’ye getirerek birinciliği elde eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş.’nin bugün ve yarın Bioderma Pro Beach Tour Plaj Voleybolu Türkiye serisine ev sahipliği yapacağını belirterek, dedi, “Büyükşehir ve Erciyes Dağı. Dünyada bir ilk olacak. Erciyes, dünyanın farklı ülkelerinden sporcuların mücadelesine sahne olacak. Organizasyon için tüm hazırlıklar tamamlanırken, turnuvaya dünyanın dört bir yanından 26 kadın ve 32 erkek olmak üzere 58 sporcu katılacak.

Büyükkılıç, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Kayseri Erciyes A.Ş. işbirliği ile düzenleneceğini söyledi.

Lider Büyükkılıç, Plaj Voleybolu’nun dünyada ilk kez Erciyes Dağı’nın 2 bin 200 metrelik özel hazırlanmış kortlarında oynanacağını belirterek, “Müsabakalar uluslararası profesyonel sporcuların mücadelesine sahne olacak. 10:00-19:00 saatleri arasında oynanacak maçlar erkekler ve bayanlar olmak üzere iki farklı kategoride oynanacak.

Plaj Voleybolu Turnuvası, sporun yanı sıra ekstra eğlence ve şovlarla renklenirken, misafirler için eğlenceli bir hafta sonu etkinliğine dönüşecek. Erciyes’e gelen yerli ve yabancı oyuncular ve ziyaretçiler, Kayseri’nin yöresel lezzetleri ile Türk mutfağını tatma fırsatı bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu