Dünya

Netanyahu’nun oğlundan Kürdistan paylaşımı: Akıllara Erdoğan’ın sözleri geldi

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere 36 bin 171 Filistinli katledildi, 81 bin 420 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Dünyanın gözü Filistin halkına yapılan soykırımdayken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu, Instagram hesabından tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan Yair, Irak, Suriye ve İran’ın bir kısmını da içeren “4 parçalı Kürdistan” haritasını paylaştı.

Yair ayrıca, Türkiye’yi Kürtlere soykırım yapmakla suçladı: “Tüm gözler Kürdistan’da! Türkiye tarafından Kürt halkına yapılan soykırımı durdurun! Kürdistan’ın; Türkiye, İran, Irak ve Suriye tarafından işgaline ve baskısına son verin! Özgür Kürdistan!”

ERDOĞAN: HAMAS, ANADOLU’NUN İLERİ HAT SAVUNMASINI YAPIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki hafta önceki AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Hamas, Gazze’de Anadolu’nun ileri hat savunmasını yapıyor. Bunu anlamayacak kadar kör müsünüz? Hem kendi topraklarının istiklali için savaşan hem de Anadolu’yu savunan Hamas’ın yanında durmaya devam edeceğiz.” demişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu