Haber

Nilüfer Belediyesi’nden doğru yerleşim için 10 yıldır imar onayı bekleniyor.

Sergen DURAK – Reyhan ÖZBAKIR – M. Taha ÇELİKBAŞ / HERKES DUYSUN

BURSA (İGFA) – Mahallemin muhtarlarıBu hafta Bursa’da program var. Lotusİlçenin Başköy Mahallesi’nin sorun ve sıkıntılarını mahalle muhtarından dinledik. Mahalle Muhtarı Erkan AtamanSu, elektrik ve doğalgaz sorunlarının çözüldüğünü ancak imar için beklediklerini belirtti.

DOĞANCI BARAJI İLE SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

15 yıldır Başköy İlçesi muhtarlığı yaptığını belirten Erkan Ataman, “Mesleğim çiftçilik. Tarımla uğraşıyorum ve geçimimizi bu şekilde sağlıyoruz. Şansım olursa yeniden aday olmayı düşünüyorum. Muhtar olduğum dönemde köyümüzde şebeke sorunları vardı. Şebeke suyunu merkeze bağladık, Doğancı Barajı “Gelen suya bağladık ve o günden bu yana su sorunumuzu çözdük.” söz konusu.

“KALKINMA YAPILIRSA BAŞKÖY MAHALLESİ DAHA GÜZEL ŞEYLERİ ANLAYACAK”

Elektrik, doğalgaz ve yol sorunlarının çözüldüğünü ancak sanayi gelişmelerinin tamamlanmasına rağmen köy gelişmelerinde gecikme yaşandığını vurgulayan Ataman, şöyle konuştu:

”Elektrik sorunu yaşadık” TEDAŞ Elektrik sorununu düzelttik. Doğalgaz sorunumuz vardı. BOTAŞ Doğalgaz sorunumuzu çözdü. Hepsi bizi önemsiyor. Belediye bize her türlü hizmeti sağladı. Nilüfer Belediyesi köydeki asfalttan kara yollarının stabilizasyonuna kadar tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. Köyümüz artık şehre yakın olduğundan 3 bölgesel bölgede imar çalışmaları yürütülüyor. Endüstriyel gelişmelerimiz tamamlanmış, fabrikalarımız oluşmaya başlamıştır. Bundan sonra köy gelişimi Gecikmeler yaşamaya başladık. Yaklaşık 10-12 yıldır köy kalkınmasında sıkıntı yaşıyoruz ve bu durumu bakanlıktan çıkaramıyoruz. Buradaki bütün amacımız köy yerleşim düzenlemesini planlayarak halkımızın daha yeterli bir yapılaşmayla karşılaşmasını sağlamaktır. “Nilüfer Belediyesi’nden beklentimiz imardır, imar onaylanırsa köyümüzde çok daha güzel şeylere imza atacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu