Haber

Özgür Özel, CHP İstanbul ilçe başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılmadı.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde çalışmalarını hızlandıran CHP, aralarında ‘kale’ olarak bilinen ilçelerin de bulunduğu bazı bölgelerde adaylarını belirledi. Adayların belirlenmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

ÖZGÜR ÖZEL KATILMADI

CHP Genel Başkanı aday tanıtım programı gergin başladı Özgür Özel ‘nin yokluğu dikkatlerden kaçmadı. Bu gelişme; Bu durum Özel ile İmamoğlu arasında aday seçim sürecinde kriz yaşandığı yönündeki söylentileri daha da güçlendirdi. Konuyla ilgili ne Özgür Özel cephesinden ne partiden ne de İBB’den herhangi bir açıklama yapılmadı.

İMAMOĞLU’NU PROTESTO ETTİLER

Aday tanıtım toplantısında ilçe adaylarını duyurmak için kürsüye çıkan İmamoğlu tepkiyle karşılaştı. Adaylık beklentisi karşılanmayan adayların destekçileri İmamoğlu’nu yuhalayarak protesto etti.

“ARKADAŞLAR, SİZ BİR UTANÇSINIZ”

İmamoğlu da sloganlara, “Bir dakika arkadaşlar. Kulaklarınızı vereyim. Bir dakika anlaşalım sevgili arkadaşlar, ayıplıyorsunuz, oturun beni dinleyin” diyerek tepki gösterdi.

“KIRIK KALPLER YAPILABİLİR”

Açıklamasını sürdüren İmamoğlu, “İlçe başkanlığı ve aday adaylığı süreçlerini biliyorum” dedi ve şöyle devam etti: “Şahit olduğum bu 2009-2014-2019-2024, aday adaylar ve süreçler açısından en demokratik süreç oldu. Dört yıldır adaylarımıza partimize hayırlı olsun, İl başkanım.” Teşekkür ederim. Buraya gelip demokratik bir şekilde düşüncenizi ortaya koyuyorsanız bu benim il başkanımın demokrasisinden kaynaklanmaktadır. Ben de kendisine teşekkür ediyorum. Bunu yarın ve ondan sonraki gün göstereceksin. Ama üç gün sonra yaralar iyileşir, kalplerin kıymeti anlaşılır, insanlar birbirini arar, kırılan kalpler onarılır ve ayrılırlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu