Haber

PFDK, F.Bahçe, Galatasaray ve Dursun Özbek’e para cezası verdi

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Gaziantep FK’dan F.Bahçe’yeDeplasman maçında taraftarların sebep olduğu saha olaylarına 168 bin lira, merdiven boşluklarını boş bırakmamaya ise 195 bin lira olmak üzere toplam 363 bin lira para cezası verildi ve bu eylem aynı dönemde dördüncü kez yapıldı. .

Pano , Galatasaray Kulübü’ 12 Ocak’ta düzenlenen basın toplantısında hakem ve diğer maç görevlileriyle ilgili açıklamalar nedeniyle 400 bin lira para cezasına karar verilirken, sarı-kırmızılı kulübün lideri Dursun Özbek’e bu açıklamalardan dolayı 400 bin lira para cezası verildi. Kulübün sosyal medyasında yayınlandı. uygulandı.

Aynı basın toplantısında yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Galatasaray Sportif AŞ Başkan Yardımcısı Erden Timur’a da ceza verilmedi.

PFDK,Gaziantep FK taraftarlarından kaynaklanan saha olayları nedeniyle 112 bin lira,Mondihome Kayserispor’a takım olarak sportmenlik dışı davranıştan dolayı 27 bin lira,VavaCars Fatih Karagümrük, konuk olduğu karşılaşmada bu sezon ikinci kez tatsız ve kötü tezahürat eylemi yaptı. 80 bin lira cezaverildiğini duyurdu.

Kurul, para cezalarının yanı sıra Galatasaray, Beşiktaş, VavaCars Fatih Karagümrük, Gaziantep FK ve Yılport Samsunspor’a da yüksek sesle ve kötü tezahürat yapan tribünlerinin elektronik biletlerini bloke ederek ceza verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu