Haber

Sahte doktorun babası: Kızımı okutmak için traktörümü sattım (2)

‘SAHTE DOKTOR OLDUĞUNU MEDYADAN ÖĞRENDİM’

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sahte doktorluk yaparken gözaltına alınarak tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın babası Ali Özkiraz kızının uydurma tabip olduğunu medyadan öğrendiği söyledi.

‘DOKTOR ÇIKTIYSA EMEĞİMİZ BOŞA GİTMEDİ DİYE SEVİNMİŞTİM’Eski eşinden ayrılması nedeniyle en son kızı ile 2012 yılında konuştuğunu söyleyen Ali Özkiraz “Ben o günden sonra kızımla hiç bir görüşme yapmadım. Zira kızım benden soğutuldu. Orada ki annesi öz annesi, babası üvey babası, kızımla ben görüştüğümde ‘Baba ben okuluma devam edeceğim. Doktor çıkana kadar devam edeceğim. Maddi destek olur musun’ dedi. O gün bugüne kadar da maddi dayanağımı kesmedim, her türlü takviye oldum. Bu olan olayları da ben medyaya, televizyonlarda gördüm. Orada duydum geçersiz hekim olduğunu. Kızım doktor çıktığını söylemişti. Ağabeyine, bana da söyledi. Ben de gurur duyarım. Doktor çıktıysa, emeğimiz boşa gitmedi diye düşünmüştüm” dedi.’KIZIMIN AKLANMASINI İSTİYORUM’Olayın şaşkınlığını yaşadığını belirten Ali Özkiraz “Kızım ile karşı karşıya gelip konuştuğum yok. Telefonu bile yok bende kızımın. Ağabeyi görüşüyor. Maddi takviyelerimizi hiç kesmedik. Ama benim kızım bu yolları bulamaz. Bu yollara başvuracak biçimde değil. Bu geçersiz evrakları, düzmece evrakları bu kız nereden bulur. Nasıl buldu? Bunu yönlendirenler var. Ben bunların bulunmasını istiyorum. Kızımın aklanmasını istiyorum. Kızımın da sonuna kadar gerisindeyim. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan Allah razı olsun. Müfettişleri gönderdi. Bu bir özenti de olabilir. Aile baskısı da. Kızım bunu en başından aşikâr söylüyor. Aile kendini gizlemesin. Kendilerini haklı çıkarmasınlar. Kızımı haksız çıkarmasınlar. Çok baskı, kaygı, şiddet olursa ne yapar? Bu kız baskı altında değilse neden bu yollara başvurdu. Ben bu işe mana veremiyorum. Bunun altındakiler araştırılıp bulunacak. Bu kızın gerisinde kim var? Kimse bunlar çıkacak. Benim kızımın bir hatası yok. Benim kızım aklansın. Orada günahsız ayağına yatılmasın. Orada benim çocuğumun okula gidip gitmediği hiç mi takip edilmez. Ben bu işlere hiç inanmıyorum. Çocuğumu kurban etmesinler, gerçeği ne ise ortaya çıkarsınlar. Aile baskısı her şeyi yaptırır. Bunu yönlendirenler var. Tahminen kızım kaygısından söyleyemiyor. Devletimiz güçlü, çözemeyeceği hiç bir şey yok” diye konuştu.’YEĞENLERİMİ SUÇLAMAYA KALKMASINLAR’

Aile içerisinde doktor ve hemşirelerin bulunduğunu belirten Özkiraz, “Kemal ve Servet Özkiraz benim yeğenlerim. Servet Özkiraz Türkiye’de tek tabip. Bizden hekimler da var, hemşireler de var. Biz bir Özkiraz olarak kenetlenmişiz bu kıza, elimizden geleni yaptıysak bu da kabahat değildir. Benim yeğenim Servet burs vermiş, onu medyaya düşürmüşler. Kemal Özkiraz yeğenim maddi dayanak vermiş, düzmece evrak dayanağı değil. Geçersiz evrak dayanağını diğer yerlerde arayacaklar. Ne yeğenlerimi suçlayacaklar, ne de kızımı. Bu işin ardındaki karanlıkları bulacaklar” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu