Haber

TBF, Hatay’da basketbol köyü kuracak

Türkiye’nin tarihi sarsıntı felaketiyle sarsıldı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ili yerle bir etti.

Yaşanan bu felaketin ardından spor dünyası tek yürek oldu ve bölgeye yardımını gösterdi. Türkiye Basketbol Federasyonu da anlamlı bir projeyi hayata geçirme kararı aldı.

“Hatay’ın Belen ilçesinde 100 konteyner basketbol köyü hayata geçirilecek”

Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Elazığ başta olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremler nedeniyle ülke olarak büyük acılar içindeyiz. AFAD ile uyum içerisindedir. Polimeks Holding’in Erol Tabanca başkanlığında Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) ve Basketbolu Güçlendirme ve Eğitim Vakfı’nın (BİDEV) ortaklığıyla Hatay’ın Belen ilçesinde 100 konteynırlık basketbol köyü yapılacak.

800 kişiye yaşam alanı sunacak

11 bin 397 metrekarelik arazi üzerine AFAD’a uygun olarak mobilyalı konteynerlerden inşa edilecek basketbol köyü, 800 kişiye yaşam alanı sunacak.

Konteynerlerin yanı sıra 2 sosyal tesis, çamaşırhane ve revirin yer alacağı alanda psikolog, doktor ve eğitimciler de depremzedeler için rehabilitasyon çalışmaları yürütecek.

Basketbol köyünde gençler ve çocuklar için oluşturulacak alanlarda sosyal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilecek.

dogansar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu