Haber

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi en az lise mezunu alıyor! Başvuru için son 2 gün

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B bendine göre Teknisyen, Teknisyen, Sağlık Teknikeri, Büro Çalışanı, Bahçıvan, Kaynakçı, Seramik-Boya İşçisi, Bakım Onarım İşçisi, Kalorifer, Şoför ve Güvenlik Görevlisi işçi alacak. Ortada en az lise mezunu adaylara istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, adayları KPSS puan sıralamasına göre atama yapacak. Detaylar burada…

BAŞVURU TARİHİ VE YÖNTEMİ

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işe alım başvuruları 26 Aralık 2022 ve 9 Ocak 2023’ten itibarenbugüne kadar devam edecek.

Adaylar sadece Çevrimiçi https://aybu.edu.tr/pdbAdreste ilgili duyuru metninde linki bulunan AIBS (AYBÜ Reklam Bilgi Sistemi) üzerinden yapılacaktır.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

a) Üniversitemize şahsen gelerek veya posta/e-posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b) Adaylar ilan edilen durumlardan sadece biri için başvuru yapabileceklerdir.

c) Birden fazla başvuru yapılması halinde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

d) Çeşitli kararnamelerle kamu görevlerinden ihraç edilmiş olanlar başvuru yapamaz.

e) Aday, 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesinde yer alan kararların geçerli olması kaydıyla, işine ve görevinin sürekli olarak yerine getirilmesine engel olabilecek bedensel veya ruhsal bir rahatsızlığının bulunmadığını sağlık raporu ile belgelemek zorundadır. gizli tutulur.

f) İlan başvuruları, atama sonuçları, itirazlar ve sonuçlar, yedek listeler vb. Tüm duyurular https://aybu.edu.tr/pdb internet sitemizden yapılacağından ve gelişigüzel yazılı/sözlü tebligat yapılmayacağından , adaylar;

  • Bağlantılı web sitemizi düzenli olarak takip etmek,

  • Başvuru ve randevu sırasında doğru, kusursuz ve eksiksiz bilgi/bilgi/belge/beyan sunmak,

  • Gönderdikleri tüm belgelerin okunaklı olduğunu, üzerlerinde herhangi bir silinti veya çizik bulunmadığını,

  • Başvurularını hatasız, eksiksiz ve süresi içinde tamamlamak zorundadırlar.

  • Yanlış, eksik ve geciken süreçlerin sorumluluğu adaya aittir.

g) İlan kurallarına uymayan, eksik, usule aykırı bilgi/belge/beyan ile yapılan başvurular ile istenen belgelerin asıllarını atama sırasında teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

h) İlan koşullarını taşımayan ve sonradan gerçeğe aykırı, yanıltıcı, gerçeğe aykırı bilgi/belge/beyanda bulunduğu anlaşılan adayların atamaları iptal edilir, varsa haklarında yasal işlem başlatılır. Üniversitemiz tarafından kendilerine ödeme yapılmışsa, yasal faizi ile birlikte tazmin edilirler.

i) Online başvurular için gerekli olan tüm bilgi ve belgeler görevlendirme aşamasında fiziki olarak da istenecektir. Ayrıca, gerekli görüldüğü takdirde, ilan ve görevlendirme sürecinin herhangi bir aşamasında teyit ve denetim amaçlı bilgi/belge talep edilebilir.

j) Atanmaya hak kazandığı halde istenen belgeleri süresi içinde teslim etmeyenler, işe başlamayanlar, atama kurallarına uymadıkları anlaşıldıktan sonra işe başlamayanlar ve arşiv araştırması olumsuz; Atama kurallarını taşıyan yedeklerin atamaları yedek listedeki sırasına göre internet sitemizde ilan edilir.

k) İlan edilen başvuru tarihleri, askerlik durumu, tecrübesi, eğitim durumu, ilgili KPSS puanı vb. tüm şartları taşıyarak atanmaya hak kazanan adaylardan; Başvurunun tamamlanmasından sonra ortaya çıkan doğum, askerlik vb. Mazeretleri nedeniyle göreve başlayamayanların, Üniversitemize başvurmaları halinde diğer atama kurallarını taşımaları koşuluyla, istikrarsız durumun sona ermesini takip eden en geç 30 gün içinde göreve başlamaları sağlanır. durumlarını belgeleyerek yazılı olarak

l) Asil veya yedek listede iken atanması sırası kendisine gelen adayın işe başlamayı reddetmesi halinde “Muafiyet Dilekçesi”ni doldurarak AIBS’ye yüklemesi gerekir.

m) Üniversitemiz, gerektiğinde duyuru metninde ve duyurunun her aşamasında iptal ve/veya metninde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

n) Duyuruda yer almayan kararlar hakkında genel yasama kararları uygulanır.

o) Adaylar duyuru metninde yer alan tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.

RESMİ DUYURU METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu