Ekonomi

Bakan Kurum’dan kendisine mektup yazan Yasin Taşkın’a ziyaret

O anları resmi sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüyle paylaşan Bakan Kurum, “Genç kardeşimiz Yasin engeli nedeniyle evden güçlükle çıkıyor. Bir mektup yazıp beni evine davet etti. Sonunda yapabildik. Yasin ile uzun uzun sohbet ettik. Onun ve tüm engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.” sözlerini verdi.

4 yıl önce geçirdiği motosiklet kazası sonrası yıllardır evde oturan yüzde 68 engelli Yasin Taşkın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a yazı yazarak Ataşehir AK Parti İlçe Başkanlığı’na bıraktı. Taşkın mektubunda “Selamün Aleyküm Murat Abi ben Yasin Taşkın 23 yaşındayım. Yüzde 68 engelliyim. 4 yıldır evdeyim. Seni çok seviyorum. Seni görmek istiyorum. Seni görmek bana güç verecek.” sözlerine yer verdi.

Bakan Murat Kurum, kendisine mektup yazan ve kendisini görmek istediğini ifade eden engelli birey Yasin Taşkın’ı evinde ziyaret etti. O samimi anları resmi sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Kurum, “Genç Yasin kardeşimiz engelli olduğu için neredeyse evden çıkamıyor. Mektup yazıp beni evine davet etti. Sonunda o ziyareti gerçekleştirebildik. Yasin ile uzun uzun sohbet ettik, onun ve tüm engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.” söz konusu.

“ÇALIŞIP PARA KAZANMAK VE ANNEME BAKMAK İSTİYORUM”

Bakan Kurum’u görmekten memnuniyet duyduğunu belirten Yasin Taşkın, “Murat Abi Allah razı olsun. Beni gerçekten çok mutlu ettin.” söz konusu. 4 yıl önce geçirdiği motosiklet kazasının ardından yıllardır konutta kaldığını belirten Taşkın’ın yakınları, Bakan Kurum’un ziyaretinin kendilerine moral olduğunu ve Taşkın’ın kaza yaptığını öğrendiğinden beri uyumadığını ifade etti. Bakan Kurum ziyaretine gidiyordu. Bakan Kurum’dan, “İş istiyorum. Ölene kadar annemin bana bakacağını biliyorum ama ben çalışıp paramı kazanmak ve anneme bakmak istiyorum.” Sözleriyle iş isteyen Taşkın, Bakan Kurum’dan iş sözü aldı. Bakan Kurum, Yasin Taşkın’a imzalı 34 numaralı Beşiktaş formasını da hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu