Teknoloji

Google’ın iptal ettiği katlanabilir telefon: Neden iptal edildi?

Google’da donanım ürünleri tasarım başkanı Sarmaşık Ross bir podcast gönderisinde iptal ettikleri ikinci bir katlanabilir telefonun varlığını doğruladı. Ross ayrıca şirketin mevcut katlanabilir seçeneklerin ötesinde bir ürün sunmaya kararlı olduğunu belirtti.

Google’ın ikinci katlanabilir Pixel’i rafa kaldırma kararı, şirketin kalite ve yeniliğe olan bağlılığını gösteriyor. Ross, ekibin disiplin ve kararlılıkla mevcut olanlardan daha iyi bir şey yaratana kadar beklemesinden gurur duyduğunu söyledi.

Google’ın Samsung’un Galaxy Z Flip serisi gibi kapaklı bir tasarıma sahiptir. Daha şimdiden katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığına dair söylentiler dolaşıyordu. İptal edilen ve söylentisi çıkan cihazın bu cihaz olup olmadığı netlik kazanmasa da Ross’un doğrulaması, Google’ın katlanabilir cihazları için alternatif formlar keşfettiğini gösteriyor. Google’ın kapaklı tasarımla ilgili niyeti bilinmemekle birlikte, şirketin gelecekte flip-tarzı katlanabilir bir telefon piyasaya sürme potansiyeli oldukça yüksek.

Kapaklı tasarıma sahip katlanabilir bir Piksel, Google’ın ürün yelpazesindeki bir boşluğu doldurabilir. Pixel Fold’un 1.799 dolar fiyat etiketine sahip olduğu ve yakında piyasaya çıkması beklenen Pixel 8 serisinin 1.000 dolar civarında olduğu düşünüldüğünde katlanabilir telefonlarda orta seviye bir seçeneğe ihtiyaç duyuluyor.

İptal edilen ikinci katlanabilir Pixel telefon büyük ihtimalle gün ışığını hiç göremeyecek. Ancak varlığının onaylanması, Google’ın akıllı telefon tasarımında sınırları zorladığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu