Haber

Termesos Bulvarı kaldırımı yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa İlçesi Termesos Bulvarı’nda kaldırım yenileme çalışması yürütüyor. Yaklaşık 2 kilometrelik bulvarın her iki yönündeki kaldırımlar hem kent estetiğine uygun hem de yayalar için güvenli hale getirilecek.

Planlı, düzenli ve kimlikli bir kent için çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki kent merkezindeki sokaklarda bozulan kaldırımları yeniliyor. Bu kapsamda Muratpaşa Mahallesi Termesos Bulvarı’nın kaldırımları yenileniyor. Bulvar üzerindeki kaldırımların görme engelli bireylerin kullanımına uygun olmadığı yönünde vatandaşlardan acilen talebi artıran Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Üretim İşleri Şube Müdürlüğü, bölgede teknik inceleme yaptı. Alt yapı çalışmalarının yol açtığı tahribat, ağaç köklerinin parke taşlarını tahrip etmesi ve ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle bulvarda çalışma başlatıldı.

GÖRME ENGELLİLER PİST DÖŞEME

Çalışmalar kapsamında görme engelli bireylerin rahat ve özgüvenli bir biçimde yürümesini sağlayacak ‘görme engelliler parkuru’ kaldırımları yapılıyor. Kaldırım çalışmalarında, aşınmış kaldırımlar kent estetiğine uygun gri ve kırmızı kare mineral katmanlı taşlarla yenileniyor. Yaklaşık 2 kilometrelik yol boyunca toplam 15 bin metrekare kaldırım ve bin metre bordür yenileniyor.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu