Teknoloji

Tinder’a Video Doğrulama Özelliği Geliyor

Dünyanın en tanınmış flört platformlarından biri Tinder kullanıcıların güvenliğini sağlayacak değerli bir saldırı gerçekleştirdi. Bir dönem kişisel fotoğrafla profil doğrulama özelliği bulunan uygulama artık kullanıma da açıldı. video ile doğrulamak için sağlayacaktır. Böylece diğer kullanıcılar için olası dolandırıcılıkların önüne geçilmiş olacaktır. Üstelik Tinder, bu özelliği önümüzdeki aylarda vazgeçilmez hale getirecek.

Tinder’ın uyguladığı yeni özellik, bir dizi bir özçekimden oluşacaktır. Görüntü doğrulamasını Tinder tarafından açıklanan şekilde gerçekleştiren kullanıcı ayrıca bunu yaptığı için bir rozete sahip olacaktır.

Daha önce de benzer uygulamalar yapılmıştı.

Tinder’ın görüntülü doğrulama özelliği bu sektördeki ilk değil. Geçmişte, bazı ülkelerde Apple ve Google ile kimlik doğrulama için video özçekimlerinden avantaj sağlamak. Ayrıca Hinge gibi Tinder rakip uygulamaları da benzer yöntemleri tercih etti. Bu etkili doğrulama yöntemi Tinder’a yardımcı olur güveni artıracakbenziyor

Tinder zaman zaman dolandırıcılık haberleriyle gündemde. Bazıları kripto para birimleri aracılığıyla, bazıları farklı bireylerin manzaralarıyla. dolandırmaya çalıştılar . Yeni özellik, bu tür dolandırıcılıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

haber-derince.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu